U nas nikt się nie nudzi. W bliskiej odległości naszego domu znajdują się zamki Orlich Gniazd – w Ogrodzieńcu, Olsztynie, odbudowany zamek w Bobolicach oraz zamek w Mirowie. Inne ciekawe miejsca to góra Zborów, czy Zespół Pałacowy w Złotym Potoku. Atrakcje dla dzieci i młodzieży to liczne pracownie czy Park Doświadczeń Fizycznych w Podzamczu. W najbliższej okolicy znajdują się też obiekty ze SPA i dużymi kąpieliskami.
W pobliskich gospodarstwach rybnych można kosztować pstrągów na wiele sposobów lub zabrać je ze sobą i samemu przyrządzić na grilu w ogrodzie.
Zimą zapraszamy na stoki narciarskie i trasy biegowe.
Po zwiedzeniu najbliższych atrakcji można zrobić sobie całodniową wycieczkę do Częstochowy – to tylko 35 km, albo odwiedzić Smoka Wawelskiego w Krakowie – odległość 60 km – wszak jesteśmy na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

stary-mlyn-zarki

Muzeum Dawnych Rzemiosł

Muzeum Dawnych Rzemiosł mieści się w blisko stuletnim młynie elektrycznym. Obiekt został pomyślany jako muzeum interaktywne – rodzaj parku technicznego.

Czytaj więcej…

Manufaktuta Słodyczy

Manufaktura Słodyczy

To miejsce o bajkowej nazwie, gdzie jest smacznie i kolorowo, gdzie można twórczo i niebanalnie spędzić czas, miejsce zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Czytaj więcej…

Pracownia Zabawek STODOŁA

Pracownia Zabawek STODOŁA

Czytaj więcej…

EtnoJura warsztaty

Pracownia EtnoJura

Pracownia EtnoJura to miejsce zabaw naturalnymi materiałami, jak siano, brzoza, wiklina, szyszki. Inspiracją są tematy eko i etno. Klimatyczne sale pracowni umożliwiają twórczy bałagan, niezbędny przy motaniu zwierząt z siana, wyplataniu z wikliny, starym druku czy robieniu zabawek.

Czytaj więcej…

Wypożyczalnia rowerów

Wypożyczalnia rowerów

Wypożyczalnia rowerów Positive Energy

Wspinaczka skałkowa

Wspinaczka skałkowa

źródło zdjęcia: http://www.gosciniecorlikwmirowie.pl

Baseny na Jurze

Ścieżki piesze i rowerowe Żarki

Trasy biegowe w Żarkach

Sanktuarium Leśniów

Leśniów

Leśniów to dzielnica Żarek oraz Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin. Powstanie tego miejsca owiane jest legendą.

Czytaj więcej…

Zamek Ogrodzieniec

Zamek Ogrodzieniec

Zamek Ogrodzieniecki w Podzamczu wzniesiony za czasów króla Kazimierza Wielkiego na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko – Częstochowskiej (515,5 m n.p.m.) jest największym i najbardziej rozpoznawalnym zamkiem ze wszystkich Orlich Gniazd. Stanowi doskonały przykład kunsztu dawnych budowniczych, którzy na przestrzeni wieków uczynili z Ogrodzieńca wystawną magnacką rezydencję.
źródło zdjęcia: Zamek Sp z o.o.

Czytaj więcej…

Gród na Gorze Birów

Gród na Górze Birów

Oprócz Zamku Ogrodzienieckiego, w okolicy warto zobaczyć zrekonstruowany Gród Królewski na Górze Birów. To prawdziwa gratka dla miłośników i poszukiwaczy śladów przeszłości.

Czytaj więcej…

Zamek Olsztyn

Zamek Olsztyn

Pierwsza wzmianka o zamku olsztyńskim pochodzi z 1306 r.

Czytaj więcej…

Klasztor Jasna Góra

Jasna Góra

Klasztor na Jasnej Górze.

źródło zdjęcia: www.maszwolne.pl

Wawel

Zamek Wawelski

Kraków – Zamek Królewski na Wawelu.

Spływy kajakowe

źródło zdjęcia: http://www.gosciniecorlikwmirowie.pl